Шкідливі звички
Проблема вживання алкоголю, тютюну і наркотиків дуже актуальна в наші дні. Зараз їх споживання характеризується величезними цифрами. Від цього страждає все суспільство, але в першу чергу під загрозу ставиться підростаюче покоління: діти, підлітки, молодь, а також здоров'я майбутніх матерів.
Адже алкоголь, тютюн і наркотики особливо активно впливає на несформований організм, поступово руйнуючи його.
Наслідки шкідливих звичок очевидні. Доведено, що при їх попаданні всередину організму, він розноситься по крові до всіх органів і несприятливо діє на них аж до руйнування. Особливо це впливає на м'язові тканини і розумову діяльність.
Зокрема: при систематичному вживанні алкоголю розвивається небезпечна хвороба - алкоголізм; при тривалому палінні - рак легенів і хвороби ясен; при навіть короткочасному вживанні наркотичних речовин - руйнування мозку, і, отже - ОСОБИСТОСТІ.
Найбільш поширені шкідливі звички:
1. Куріння,
2. Алкоголізм,
3. Наркоманія,
а також такі соціальні шкідливі звички, як:
4. Сучасна ігроманія,
5. Шопінгоманію,
6. Кофеїн і деякі інші. Хоча, кажучи про кофеїн, можна і посперечатися. Одні не сприймають його як згубної звички, інші ж вважають пристрасть до кави і кофесодержащім напоїв наркоманією.
Усім нам відомо згубний вплив шкідливих звичок, наприклад куріння, на організм. МОЗ про це постійно попереджає, і вже, напевно, втомився попереджати, але мало хто звертає на це увагу, адже проблеми зі здоров’ям починаються не відразу, а коли вони виявляються (рак легенів і деякі інші), тоді буває вже надто пізно. Саме в таких випадках наслідки шкідливих звичок – тривалі хвороби і в результаті смерть. Профілактика шкідливих звичок допомагає всього цього запобігти.
Деякі шкідливі звички, наприклад наркоманія, не прощають навіть одного єдиного разу вживання згубного для організму речовини, тому варто гарненько подумати, перш ніж ступити на таку доріжку, з якої вже неможливо буде згорнути.
Давно відомо, що шкідливі звички негативно впливають на стан шкіри людини, старять його зовні.
Під час нового дослідження група вчених підрахувала, скільки років молодості забирають шкідливі звички у жінок.
В експерименті брали участь 585 мешканок Великобританії, Китаю та Іспанії. Дослідники під керівництвом Ендрю Мейса (Великобританія) аналізували спосіб життя жінок (харчування, вживання алкоголю, паління, відвідування солярію і т.д.).
Виявилося, що стиль життя на третину визначає, на який вік виглядає жінка. Раніше було відомо, що зовнішній вік на 50% визначається спадковістю.
Дослідники порівняли реальний вік дам з тим, наскільки їх оцінюють оточуючі. Як і очікувалося, чим більш нездоровий спосіб життя вели жінки, тим старше свого реального віку вони виглядали. В цілому, нездорові звички зістарили їх на 10,4 року.