Середа, 16 Липня 2025, 1:38 AM
Мій сайт
Головна | Заняття спортом | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 4
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Заняття спортом

Регулярні заняття спортом підвищують тонус м’язів, активізують роботу всіх систем організму, позитивно впливають на імунітет, підвищуючи опірність інфекціям і інших захворювань. Зміцнення серцевого м’яза в результаті аеробних вправ допомагає серцю ефективніше справлятися зі своїм завданням. Численні дослідження пов’язують високу фізичну активність зі зниженням ризику розвитку різних хвороб, у тому числі серцево-судинної, дихальної та інших систем.

У людей з надмірною вагою високий ризик розвитку різних хвороб (діабету, гіпертонії та інших) і передчасної смерті. Оскільки активні заняття спортом сприяють схудненню, вони несуть повним людям додаткову користь, допомагаючи зберігати і покращувати здоров’я. Навіть якщо в результаті підвищеної фізичного навантаження вага тіла не зменшується, ризики супутніх ожирінню захворювань знижуються.

Фізичні вправи заспокоюють нервову систему, допомагаючи боротися з депресією, поганим настроєм і різними переживаннями. Комплекс вправ або прогулянка на свіжому повітрі — прекрасний спосіб позбутися втоми, підвищити настрій, перервати рутинну роботу і відпочити. Іншими словами, спорт може послужити заміною їжі в тих випадках, коли ми переїдаємо автоматично або вирішуємо за допомогою перекусів психологічні та емоційні проблеми.

Дослідники із Університету МакМастера знайшли ще одну вагому причину для заняття спортом: фізичні вправи сприяють трансформації стовбурових клітин в кісткову, а не жирову тканину, покращуючи загальний стан здоров`я і підвищуючи здатність організму виробляти кров. 

В процесі клітинної диференціації мезенхімальні стовбурові клітини організму можуть перетворюватися в цілий ряд як в жирову, так і в кісткову тканину.

Вивчаючи миші, що тренуються на біговій доріжці, команда Кафедри кінезіології на чолі з Джані Парізе показала, що анаеробні вправи сприяють формуванню цих клітин в кісткову, а не жирову тканину. «Миші пробігали на біговій доріжці не більше години, три рази на тиждень – достатньо часу, щоб справити суттєвий вплив на вироблення крові», - говорить доцент Парізе.

У пасивних мишей, ті ж стовбурові клітини, частіше трансформувались в жирову тканину, порушуючи вироблення клітин крові в кістковому мозку.

Дослідження опубліковано в журналі Федерації американських спілок експериментальної біології (Journalof Federation of American Societies for Experimental Biology).

«Найцікавіше те, що навіть помірна програма вправ сприяла значному підвищенню кількості кров`яних клітин в кістковому мозку і кровотоку», говорить Парізе. «Ми довели, що вправи являються сильним стимулом – достатнім для того, щоб змінити диференціацію мезенхімальних стовбурових клітин».

Склад клітин в кістковомозковій порожнині має більший вплив на продукцію червоного кісткового мозку. В ідеальних умовах стовбурові клітини крові продукують здорові клітини крові, зміцнюють імунну систему, забезпечують ефективне поглинання кисню і покращують здатність до зупинки кровотечі і  рубцюванню ран. Вони також покращують умови для вироблення крові. Але коли жирові клітини починають заповнювати порожнини кісткового мозку – в результаті сидячого способу життя – сто

 

вбурові клітини крові стають менш продуктивними, і це може призвести до таких захворювань, як анемія.

Результати даного дослідження ще раз підтверджують користь тренувань, говорить Парізе, і демонструють потенціал для розробки інноваційних не медикаментозних методів лікування захворювань крові.

«Деякі ефекти вправ можуть порівнюватися із впливом фармацевтичного втручання», - каже він. «Вправи чинять вплив на біологію стовбурових клітин і на те, як вони диференціюються».

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Липень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites